DLA MALUCHA · POKÓJ DZIECKA · RĘCZNIE ROBIONE · RODZINNIE

Pokój maluszka

SONY DSC

Każda mama czekając na swojego brzdąca rozmyśla o tym jak sprawdzić by po przyjściu na świat jej maluszkowi było dobrze. Prędzej czy później w tych rozmyślaniach dociera do tematu pokoju dla dziecka i tu wielokrotnie zaczyna się problem, następuje przestój w planowaniu i działaniu. Propozycji na rynku jest całe mnóstwo, od wspaniałych kompletów meblowych, przez tapety, obrazki, piękne pościele, aż po eleganckie zabawki, jednak nie zawsze można sobie pozwolić na ten luksus – zwłaszcza w okresie oczekiwania na dziecko, tak obciążonym wydatkami. Wówczas zaczyna działać wyobraźnia i kreatywna strona naszego “ja” – a może by tak popracować na tym co mamy?

Na początek udanym zabiegiem jest malowanie ścian, oczywiście można je też wytapetować, ale to zwiększa koszty i może sprawiać trudność. Malowanie zaś nie należy do trudnych i zawsze łatwiej poprawić gdy coś nie wyjdzie.

Jeśli chodzi o malowanie, to oczywiście można po prostu pomalować ścianę, ale można ją też ozdobić. Na rynku jest wiele dostępnych szablonów, a jeśli macie talent i ochotę możecie sami stworzyć coś unikalnego. Mogą to być geometryczne wzory, pasy, kolorowe zwierzątka, czy, jak w naszym przypadku, czarodziejskie drzewo z kolorowymi liśćmi (gdzieniegdzie, na tle niebieskiej ściany pojawiły się też urocze białe obłoczki).

SONY DSC

SONY DSC

A skoro drzewo to i jego mieszkańcy. U nas była to sowa i dwa “sercoptaszki”. A jak ptaszki to i budki dla nich… I tu też  podziałałam, a mianowicie cztery drewniane budki w różnych kształtach i wielkościach wdekupageowałam, używając serwetek w kratki i kropki, tworząc tym samym pewnego rodzaju patchwork – łączenie wielobarwnych kwadratowych motywów w pewnej sekwencji.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Podążając za motywem drzewa w pokoju zagościła również najprawdziwsza brzoza, która zakorzeniła się w skrzynce po jabłkach😊  W tej samej skrzynce mieszkanko znalazła cała gromada pluszowych miśków. Jeden nadmiernie podrósł i opanował podłogę.

Skrzynki po jabłkach odpowiednio wybielone znalazły jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie posłużyły za mini biblioteczkę 😊                                                                                                              

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Dalszym etapem w procesie tworzenia gniazdka dla naszego maluszka było wyposażenie pokoju w meble. Oczywiście nie wszystkie niezbędne meble mieliśmy i co nieco trzeba było dokupić jak chociażby przewijak czy łóżeczko, ale i tu można pokombinować – zastanówcie się, może w otoczeniu bliskich macie kogoś kto ma dorastającego malucha i jest w stanie pożyczyć wam łóżeczko, może nawet zgodzi się na jego modyfikację np. bielenie, malowanie czy oklejanie?! W moim przypadku było to bielenie lub, jak wole mawiać, lukrowanie!!! – Tomek, Agata i Marta dziękujemy😘. 

SONY DSC

Kolejna ze ścian została pomalowana na biało, ale by błękit przeciwległej ściany pojawił się i tutaj namalowałam na trzech blejtramach, zpodkładowanych właśnie na niebiesko, w różnych pozycjach Kubusia Puchatka, tak by mój synek w przyszłości mógł wymyślać historyjki spoglądając na misia i by kolory we wnętrzu się zgadzały.
Z ciekawostek mamy też kącik przedpokojowy, gdzie młody człowiek na swoje najpotrzebniejsze rzeczy typu kurtka czy szlafrok😄 no i oczywiście czapki.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Ze skarbów domowych, przekazaliśmy do pokoju naszego synka stare komody z salonu. Zadziwiające jest to, jak zwykła wymiana gałek w starej komodzie sprawia, iż zyskuje ona nowego i jakże odmiennego wyrazu. Stare metalowe gałki wymieniłam na te najprostsze, drewniane. Kupiłam je w jednym z marketów budowlanych po 1zł za sztukę, pomalowałam na biało, a potem zdecupegeowałam😋 używając dokładnie tych samych serwetek w kropki i kratki co w przypadku domków dla ptaszków😊.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Na dopełnienie wnętrza pozostało jeszcze troszkę zdjęć i cała masa pluszaków skomasowanych w wiklinowym koszu i wiklinowy bielony żyrandol:)

SONY DSC

SONY DSC

Co nie co można było już zobaczyć na homebook.pl przy konkursie kreatywny pokój dziecka.

W planach mam już pewne zmiany, bo widzę, że młodemu przydałoby się tipi, w niedługim czasie łóżeczko dla starszego chłopca i może jeszcze kilka drobiazgów ale jakby coś się zmieniło na pewno damy znać:)

A&M

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *