CO CZYTAMY/GDZIE BYWAMY

7/9 na targach Home design i targach budownictwa w Łodzi

Nasza pasja do rzeczy ładnych, ciekawych i niepowtarzalnych zaprowadziła nas prosto na targi Home design i targi budownictwa jakie odbywały się w miniony weekend w Łodzi.

Chłonęłyśmy całymi sobą ciekawe propozycje rozwiązań wnętrzarskich, drobne aranżacje przestrzeni czy same produkty do kreacji wnętrz. Już samo wejście na targi robiło wrażenie. Wchodzącego witał szpaler przedstawicieli wystawców, który zapraszał w konkretne miejsca z niemal niezliczoną ilością ulotek, a czasem i gadżetów. Całe rodziny z dziećmi zafascynowane designem też dawały sobie świetnie radę, dla dzieciaków przygotowane był paczki z flipsami, balony, masa słodyczy na każdym stoisku, a na targa budownictwa nawet Mim!!!

Targi Home design nastawione były na prezentację nowych miejsc do zamieszkania – osiedli, konstruktorów domów energooszczędnych i drewnianych, po przedstawicieli agencji nieruchomości.

Celem targów miała być też prezentacja przedstawicieli branży zdobniczej czy stricte tyczącej się właśnie wystroju wnętrz.

Szczególną naszą uwagę przykuli wystawcy z obłędnymi tapetami z weluru prosto z paryskich wystaw, czy tkaninami  cudownie haftowanymi i malowanymi, obiciówką i dywanami. Wszystkie ich produkty były naprawdę z najwyższej półki, a Pan właściciel tak sympatyczny, otwarty, świetnie znający się na temacie i pochłonięty pasją, że aż chciało się prosto z targów pojechać do niego do sklepu i zakupić większość z proponowanych produktów.

Równie ciekawe stoisko mieli młodzi ludzie pełni pasji do mebli z różnych epok i w różnych stylach, ale z tak zmyślnie zorganizowanym stoiskiem, że odwiedzający czuł się jakby wszedł do stylowego wnętrza u babci lub dziadka w domu, rozsiadł się przy stole i czekał na zupę!

Można było także zapoznać się z wydrukiem na szle ciekawym zdobieniem ścian wykończeniami podłóg.

Targi budownictwa zaś, skierowane były raczej do klienta już stricte budującego dom, szukającego materiałów budowlanych czy metod wykończeniowych. Dodatkowo można też było zobaczyć troszkę ceramiki łazienkowej i zdobnej, oryginalnych i stylowych klamek oraz drzwi, elementów związanych z ogrodami, czy zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym w zakresie szeroko rozumianego budownictwa.

Ponadto zachwyciły i zaintrygowały nas aranżacje łazienek, niesamowite, odważne, ale zarazem cieszące oko.

Ciekawą atrakcją targów była wielka ciężarówka, gablotka z mini muzeum designerskich krzeseł oraz panowie dekarze ubrani w specyficzne czarne welurowe kamizelki, białe koszule i czarne kapelusze, którzy prezentowali swój kunszt dekarski.

Te oba miejsca i emocje płynące zwłaszcza po wizycie na home design Łódź wywarły ma mas duże wrażenie i sprawiły, że wiemy ile jeszcze przed nami, co nas ciekawi, co sprawia że chce się nam sięgać po kolejne “przysłowiowe” poduszki i stroić nasze “gniazdka”. Tak zainspirowane już bierzemy do pracy, a efekty zobaczycie w krótce…

A&M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *