POD POKRYWKĄ · SŁODKO

Ciasto krówka

 

 

Propozycja na szybki i spontaniczny obiad już była, zatem pora na słodki deser. To ciasto jest u nas bestsellerem wśród rodzinnych uroczystości, dla mnie przywołuje najmilsze wspomnienia. Zdradzę Wam zatem sekretny przepis mojej babci i dziadka, deser w sam raz na letnie przyjęcia na powietrzu, komunie czy imprezy urodzinowe. Niestety ma jedną wadę jest przepyszny i ciężko jest zjeść tylko jedną porcję. 😉 

Składniki:

  • masa karpatkowa (najlepiej delecta bez gotowania)
  • 0,5 l mleka do masy karpatkowej
  • masa krówkowa w puszcze
  • galeretka cytrynowa 
  • 0,5 l śmietany 30 % do ubijania 
  • 2 paczki dużych herbatników 

Na początku proponuję przygotować galaretkę cytrynową w szklance gorącej wody i pozostawiamy do wystygnięcia. Jednocześnie przygotowujemy masę karpatkową według przepisu na opakowaniu. Mikserem ubijamy śmietanę 30 % na puszysty krem oraz dodajemy stopniowo do ubitej śmietany wystudzoną galaretkę i mamy śmietankę cytrynową. 

Pozostaje ułożyć już wszystko po kolei w średniej foremce (moja jest wymiarów 24 cm x 30 cm) wyłożonej papierem do pieczenia. 

Zaczynamy od poukładania herbatników na dnie formy, następnie wykładamy na nie masę karpatkową. Przykrywamy ją znów herbatnikami, a na nie umieszczamy masę krówkową z puszki i znowu układamy herbatniki. Całość przykrywamy śmietanką cytrynową, którą wcześniej zrobiliśmy.

Ciasto należy schłodzić w lodówce najlepiej przez całą noc, albo dla mniej cierpliwych conajmniej 2 godziny. 

Smacznego!

A&M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *