COŚ INNEGO · POD POKRYWKĄ · RĘCZNIE ROBIONE · SŁODKO

Weekendowe śniadanie – co wy na to…

Jeśli obudziliście się rano w sobotę i zastanawiacie się co zrobić rodzince na śniadanko, mamy dla Was świetny pomysł – bułeczki drożdżowe. Oczywiście jest to także super pomysł na drugie śniadanie i inne dzienne przekąski.

Pomyślcie czy nie byłoby miło obudzić się, a w domu pachnie świeżutkimi domowymi bułeczkami… hmm… aż się rozmarzyłam.

Powiecie pewnie – ale to czasochłonne, i dużo pracy tak od rana… ale spokojnie, można to sobie świetnie rozplanować. Robimy zaczyn odstawiamy na rośniecie – mamy około 10 minut – można ogarnąć poranną przestrzeń.

Potem wyrabiamy ciasto i znowu odstawiamy a rośnięcie, teraz to będzie jakie 40 minut można się wykąpać, ubrać, przygotować herbatę, talerzyki postawić na stole i już potem tylko formujemy odpowiednie kształty bułek i wstawiamy je do piekarnika – tu około 20 minut. Teraz możemy obudzić resztę domowników, albo sami wstaną bo ich nosy na pewno nie oprą się temu zapachowi:)

A co do przepisu: cóż to taki standard – pamiętacie przepis na rwańca cynamonowego – zróbcie wszystko tak samo, a pod koniec przygotowań kiedy już macie gotowy placek posmarowany masłem i posypany cynamonem zwińcie go w rulon. Rulon kroimy w dwu centymetrowe paski. Możecie je posypać cukrem z cynamonem, lub po upieczeniu polukrować.

Alternatywą dla cynamonu, może być wersja z rodzynkami i kruszonkom. Znów korzystamy z tego samego przepisu na rwańca, aż do momentu wyrośnięcia ciasta. Wówczas do takiego ciasta dodajemy uprzednio namoczone w ciepłej wodzie rodzynki – ok. 100 gr, i ponownie zarabiamy, tak, by wszystkie rodzynki wkleiły się w ciasto. Formujemy rulon, kroimy na dwu centymetrowe paski i formujemy z nich kulki.

Przygotowujemy kruszonkę w proporcji: 4łyżki cukru, 4 łyżki masła, 8 łyżek mąki. Wszystko razem zagniatamy palcami jakbyśmy kruszyli chleb:) Tak przygotowaną kruszonkom posypujemy uprzednio posmarowanie jajkiem bułeczki i pieczemy ok 20 minut:) Gotowe.

Pieczcie i piszcie jak wam poszło, mile widziane zdjęcia waszych wypieków. Pozdrawiamy.

A&M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *