OKAZJE · RĘCZNIE ROBIONE · RODZINNIE

Drewniane laurki na Dzień Babci i Dziadka czyli recycling choinki świątecznej…

Pomysł na te nietypowe prezenciki z okazji święta Babci i Dziadka wziął się podczas rozbierania naszej świątecznej choinki Bożo-Narodzeniwej. Jak co roku mamy żywą choinkę na święta Bożego Narodzenia i co roku podajemy nasze drzewko (z reszta też drzewka naszych znajomych i rodziny) recyklingowi, aby nie wyrzucać ich na śmietnik tyko nadać „drugie życie”.

Choinki świąteczne wykorzystujemy czy to do zrobienia wianków, dekoracji ściennych, talarków pod kubek, czy nawet do wykonania ozdób czy bombek toczonych przez mojego męża, które możecie zobaczyć tu.

W tym roku wykorzystamy naszą choinkę do zrobienia talarkowych serc i ramek na zdjęcia dla naszych kochanych Babć i Dziadków.

Po rozebraniu drzewka ze świątecznych ozdób pozbawiamy gałęzi za pomocą sekatora. Pień tniemy na talarki za pomocą ręcznej piły lub mechanicznej na talarki.

Z kartonu wycinamy kształt ramki lub serca i przyklejamy do niego talarki drewna za pomocą gorącego kleju. Karton może delikatnie być widoczny pomiędzy talarkami, ale to nic nie szkodzi, możemy go wypełnić mchem lub nakleić drugą warstwę talarków pomiędzy łączeniem się dwóch krążków.

Można również użyć kleju uniwersalnego lub kleju do drewna.

Sznureczek na którym możemy zawiesić nasze dzieła ukrywamy pod jednym z krążków drewna, przyklejamy za pomocą kleju.

A&M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *