Bez kategorii · INNE · RĘCZNIE ROBIONE · SALON · ZA DRZWIAMI

Z cyklu Podpatrzone – pomysł na stolik:)

Inspiracja to ważna rzecz😊 Miło nam donieść, że nasze pomysły, albo raczej podpowiedzi mogły być zaczątkiem czyjej twórczości😊 I tak właśnie moi Teście w twórczej pasji i z sympatii dla natury postanowili wykorzystać dobra z lasu w którym mieszkają. Tak powstały wspaniale i oryginalne pomysły na niepowtarzalne stoliki.

Rodzice robiąc porządek w ogródku, po wichurach, czy wycince – chociażby uschniętej brzozy – odkładali różnej wielkości gałęzie. Zebrali w ten sposób liczną kolekcję przeróżnych patyków, które następnie pocięli na kawałki tej samej długości. Do tego celu użyli wspaniałego magicznego sprzętu, który tnie pod kontem z możliwością ustawienia konkretnej odległości cięcia, ale spokojnie można to zrobić piłą, najlepiej japońską, ale oczywiście inna też się nada. Ważne tylko by zachować tą samą wielkość krążków.

Renowacji poddany został stary stolik kawowy i taki relikt przeszłości jak fornirowana ława.

Na odtłuszczoną powierzchnię blatów Rodzice poprzyklejali klejem do drewna wszystkie przygotowane wcześniej, wysuszone drewniane krążki. Całość zalakierowali na pełen połysk. Dodatkowo odświeżyli nogi malując je – w przypadku stolika kawowego na czarno, a w przypadku ławy jedynie lakierując. Brzegi lawy ozdobili przyklejając do nich – mniej więcej tej samej wielkości – połówki drewnianych krążków, tworząc w ten sposób swoistą drewnianą koronkę. Oba stoły zabezpieczyli pięknym grubym szkłem.

   

W szale drewnianej pasji, ze starych wysuszonych pni, Rodzice zrobili dodatkowo zestaw stoliczków do kawy. Jeden sosnowy, okorowany, pokaźnych rozmiarów na dużych kolach i dwa dębowe, z zielona korą. Całość  prezentuje się naprawdę elegancko 😊 sami zobaczcie😊

A&M

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *