Bez kategorii · INNE · OKAZJE · RĘCZNIE ROBIONE · RODZINNIE · ZA DRZWIAMI

Bukiety 1 LISTOPADOWE

Kochani, pewnie powiecie, że upadłyśmy na głowę, że na naszym blogu zajęłyśmy się tym tematem. Ale, przecież nadchodzący czas Wszystkich Świętych to też etap naszego codziennego życia, a poza tym  już zwyczajnie nie mogłyśmy patrzeć, na te zrobione od niechcenia, niedopracowane i jednocześnie drastycznie drogie wiązanki cmentarne. A, że Wszystkich Świętych już tuż, tuż, tym razem postanowiłyśmy pokazać wam jak samemu zrobić nietypową wiązankę.
To nie prawda, że to takie trudne i trzeba być florystą, wystarczy mieć tylko pomysł, wybrać motyw przewodni, do tego nienarzucające się wypełnienie i już.

Z niezbędnych rzeczy musisz mieć:

  • coś co będzie bazą- świeże gałązki, albo sztuczna podstawa najlepiej taką z gąbkom lub betonową wylewką i styropianowym środkiem
  • Do tego sztuczne kwiaty, liście, jakieś gałęzie,
  • wstążki, organzę co tam chcecie
  • obcążki
  • nożyczki
  • ewentualnie druty różnych grubości i miękkości
  • klej na gorąco

Całość zaczynamy od przygotowania podstawy. W przypadku sztucznej podstawy rozciągamy gałązki, tak byśmy następnie mogli układać kompozycję lub w przypadku żywej podstawy, układamy gałązki i łączmy je dla zachowania stabilności w kilku miejscach drucikami.

Kolejny etap to wstępne dopasowanie kompozycji.

A potem już kolejne umieszczanie elementów zaczynając od liści, czy dodatkowych zielonych gałązek, po trawy, kwiaty i inne elementy ozdobne.

 

  W wersji sztucznej po porostu wbijamy elementy w styropian, w przypadku konstrukcji świeżej, wszystkie elementy mocujemy drucikiem, a do tego wykańczamy drutowanymi końcówkami sztucznych kwiatów, czy gałązek.

 

Zawsze dobrym sposobem jest łączenie kontrastowych kolorów ale nie więcej niż dwóch, trzech i do tego dołożenie jakiegoś mniejszego wypełnienia z zachowaniem wcześniej wybranych kolorów. Lub w drugiej opcji zachowanie gradacji kolorów, ale utrzymanych w tej samej tonacji.

Całość kompozycji dobrze jest dopełnić wstążką, rafią lub innymi materiałami – te dają wrażenie obfitości kompozycji.

Całość można też uzupełnić jakimś jednym, maksymalnie dwoma elementami charakterystycznymi, jak patyki, kora, czy inne cudawianki jakie podpowie nam wyobraźnia. I tak będziemy w ciągu około 1 godziny mieć piękną i bogatą, stosunkowo tanią i z pewnością niepowtarzalną wiązankę.

SONY DSC

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *