RĘCZNIE ROBIONE

Boho poduszka DIY

Lubicie styl boho? Ja uwielbiam za przytulność i klimat, który tworzy mieszkaniu. Kojarzy mi się z różnorodnością tkanin, poduszek, pledów, dywanów, makatek czy też z drewnem, ratanem, wikliną, gliną i naturą. Niestety  patrząc na ceny poduszek dekoracyjnych w tym stylu można dostać lekkich palpitacji serca. Niektóre z nich potrafią kosztować krocie bo nawet do 300 zł. Nie powiem bo są cudowne i pięknie,  jednak mój budżet domowy nie pozwala mi tak na taki ekskluzywny zakup, dlatego też postanowiłam zrobić sobie sama takie poduszki. Użyłam do tego sznurka bawełnianego , koralików drewnianych, zwykłej beżowej poszewki na poduszkę oraz igły i nici. Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam na małe DIY. 

 

Zaczynamy od zrobienia tzw. chwosty ze sznurka bawełnianego. Nawijamy sznurek na tekturę czy pocztówkę czy coś sztywnego o szerokości ok. 10cm i robimy ok. 40 nawinięć sznurka.

Z jednej strony przekładamy kawałek sznurka, tak aby związać nawinięte sznurki.

A z drugiej strony rozcinamy sznurki, odwracam też aby schować supełek. Obwiązujemy kawałkiem sznurka kilka razy dookoła i wiążemy supełek.

Można też rozczesać, aby dodać trochę puchatości chwoście i odcinamy nadmiar wyrównując i nadając jej kształt.

Musimy tak powtórzyć cztery razy.

Następnie przyszywamy do każdego rogu naszej poduszki.

Doszywam również koraliki z dwóch stron i dwóch boków poduszki.

A tak prezentują się już gotowe!

A&M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *