DLA MALUCHA · DLA STARSZAKA · INNE · OKAZJE · POKÓJ DZIECKA · PRZEDPOKÓJ · RAZEM · RĘCZNIE ROBIONE · RODZINNIE · ZA DRZWIAMI

Jesienne obrazy – czyli zabawa liśćmi…

Jesień w pełni, liście lecą z drzew na łeb, na szyję- dosłownie i w przenośni, a, że właśnie rozpoczął się weekend, to możecie sprytnie wykorzystać oba fakty i jakoś je połączyć w wspólną zabawę dla całej rodzinki. Proponujemy szybkie i efektowne obrazy jesienne, z liści, wrzosów i własnoręcznie pisanych literek -symboli.

Będziemy potrzebować:

  • różnokolorowych liści
  • ususzonych wrzosów bądź innych kwiatów
  • ramek
  • kleju np. do tapet, lub innego kleju w spreju
  • nożyczek
  • markera

Zaczynamy od próbnego ułożenia liści w ramce, bawcie się tym. Układajcie wzory, dobierajcie liście kolorami, albo dla odmiany wymieszajcie wszystkie barwy i stwórzcie kolorową kompozycje – to co będzie zawierała wasza ramka to wasza fantazja:)

Kiedy już jesteście przekonani do waszych kompozycji delikatnie podlejcie je klejem w spraju – w ten sposób będą bardziej stabilne w ramkach:)

Kolejny krok to przygotowanie ozdobnych liter, lub wyrazów tak by uzupełniły kompozycję, w moim przypadku wybrałam „J” i słowo Jesień.

Takie obrazki świetnie dopełnią jesienny wystrój pokoju, waszego czy waszych pociech, a do tego sprawią wiele radości ich twórcom. Zobaczcie jak to u nas wyszło, a zaraz potem zabierajcie się do pracy u Was.

Miłego dnia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *