RĘCZNIE ROBIONE

Nowe życie starej komody- jak to zrobiłam

 

Być może nie jest to profesjonalny step by step i może ludzie od renowacji mebli złapali się za głowę, ale co tam to mój sposób na „nowe życie starej komody”.

 

komody_zestawienie

 

Potrzebne materiały:

 »farba akrylowa
 »wałek do malowania
 »pędzel
 »szpachlówka do drewna
 »szpachelka
 »nowe gałki do mebli
 »coś do odtłuszczenia powierzchni do malowania
 »papier ścierny o gradacji 320

 

Rozpoczęłam od zdjęcia wszystkich uchwytów, powinnam rozłożyć komodę na części pierwsze aby pomalować każda z osobna, jednak ominęłam ten etap (małe dziecko w domu itp. sprawy).
Ponieważ chciałam zmienić je na gałki, powstał problem jak poradzić sobie z otworami w drzwiczkach i szufladach. Do tego celu użyłam szpachlówki do drewna, poczekałam ok 60 min., zeszlifowałam papierem ściernym nierówności i zmatowiłam nim cały mebel.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Następnie odtłuściłam powierzchnię przeznaczoną do malowania, do tego celu dobrze się nada benzyna lub jakiś alkohol typu denaturat. Malowanie komody rozpoczęłam wałkiem z gąbki, a wszelkie zakamarki domalowywałam pędzlem. Położyłam dwie warstwy farby w odstępie czasowym (przyznam szczerze, że w mniejszym odstępie czasowym niż podaje producent na opakowaniu, ups…). Pomogłam sobie suszarką do włosów, żeby przyśpieszyć proces schnięcia farby.

 

SONY DSC

SONY DSC

 
Na koniec można położyć jeszcze lakier nawierzchniowy dla lepszej trwałości, pominęłam jednak ten krok. Zostało jeszcze wywiercenie nowych otworów na gałki, a że akurat mąż miał wolną chwilkę 😉 to skorzystałam z jego pomocy.

 

SONY DSC

SONY DSC

 
Oto efekt końcowy oceńcie sami. A Wy malujecie meble lub coś odnawiacie? podzielcie się chętnie poczytamy 🙂

 

SONY DSC

 

 

8 thoughts on “Nowe życie starej komody- jak to zrobiłam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *