DLA STARSZAKA · POKÓJ DZIECKA · RODZINNIE · ZA DRZWIAMI

Pokój starszaka

SONY DSC

Wrzesień już za chwilkę, a wraz z nim niestety koniec lata i wakacji. Przygotowywując sie do rozpoczęcia roku szkolnego postanowiłam uchylić Wam drzwi do pokoju młodego „mężczyzny” -mojego syna Mikołaja.

Bazą są kolory biały, szary tak aby zachowć spójność w całym mieszkaniu. Jednak iż jast to pokój już „prawie” nastolatka nabiera on charakteru wraz z jego ziantersowaniami, a jak na nastolatka przystało jest tego całkiem sporo. Mimo, iż pokój jest niewilkich rozmiarów starałam się,  aby był podzielony też na stefy do nauki, zabawy i wypoczynku. 

Oto kilka naszych patentów, które sprawdzają się  u Mikiego. 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Aby zachować względny porządek na biurku na ścianie zmontowane są rygle z pojemnikami na kredki czy mazaki.

SONY DSC

Jest też mała komódka pomalowana czarną farbą tablicową i podpisana w celu lepszej organizaji. Chociaż przyznam szczerze, że troszkę pojęcie porządku na biurku na  codzien to pojęcie względne 😉 i chyba mamy różne wyobrażenia na jego temat z moim synem 😉

 SONY DSC

SONY DSC

Wieszaczki na niezbędne dodatki ubraniowe 🙂

SONY DSC

Istotnym punktem jest wygodna pufa na której można wygodnie się zatopić.  Kawałek ściany pomalowany jest farbą tablicową i można dać upust swojej twórczej fantazji.

SONY DSC

Zamiast kupować drogie uchwyt na deski, wykorzystałam uchwyty do flag zakupione w markecie budowlanym.

SONY DSC

SONY DSC

Kolejnym miejscem do siedzenia może być też puf, który służy także do przechowywania klocków lego, można go dowoli przesuwać po pokoju, bo jest na kółkach. Jak go zrobić można zobaczyć tu.

SONY DSC

SONY DSC

Tablica nad pufem służy nie tylko do przywieszania ulubionych plakatów czy grafik, ale w roku szklonym do pisania i nauki. Półka obok powstała z potrzeby schowania gier palnszowych przed młodszym bratem, ale nieźle się tu wpasowała. Jest to pomalowana skrzynka po jabłkach. 

SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

Aby dodać bardziej młodzieżowego charakteru wnętrzu stare uchwyty od mebli zastąpiłam grubą liną. 

SONY DSC

SONY DSC

Jest tego całkiem sporo jak na jeden malutki pokoik i pewnie jeszcze nie jedno się tu zmieni w ciągu tego roku szkolnego… 

Głowa pełna marzeń i pomysłów 1100, jak fajnie jest być dzieckiem, ja chcę do szkoły! 😉

cdn.

A&M

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *