POD POKRYWKĄ · SŁODKO

Bułki z rabarbarem na finał rabarbarowego sezonu

Lato rozpoczęte:) ciepłe popołudnia, leniwe soboty i długie dnie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród znajomych i bliskich, ale czym by tu ich ugościć?!

W ciepłe dni wciąż potrzebujemy orzeźwienia, a takie lekko kwaśne, lecz skąpane w miodowej słodyczy bułeczki rabarbarowe mogą zaspokoić wszystkie potrzeby: słodyczy, kwaśności, orzeźwienia oraz usatysfakcjonować podniebienia naszych gości.

Jak je zrobić?

składniki:

250 gr mąki

150ml mleka

20 gr drożdży

40 gr masła

jajo

4 łyżki miodu

5 łyżek brązowego cukru

4-5 łodyg rabarbaru (średniej wielkości)

cynamon

wykonanie:

Do dużej miednicy wsypujemy mąkę. Pośrodku robimy dołek, do którego wlewamy lekko ciepły, acz nie gorący, płynny miód, ciepłe mleko oraz drożdże, odstawiamy na rośnięcie.

Jak rozczyn wyrośnie dodajemy roztopione masło oraz jajo. Całość zarabiamy, tak by tylko połączyły się składniki i odstawiamy ciasto na podwojenie objętości. Następnie formujemy wałek i dzielimy go na równe, ok 2 cm części. W międzyczasie przygotowujemy farsz rabarbarowy. Łodygi myjemy obieramy i kroimy na cienkie plastry. Mieszamy je z brązowym cukrem i cynamonem.

Formujemy bułeczki wielości dziecięcej piąstki. Układamy w dość sporych odstępach od siebie, tak by bułeczki podczas pieczenia nie posklejały się. Na środku bułeczki Literatką robimy wgłębienie, w które wkładamy farsz.

Pieczemy w 200 st. przez 15 – 20 minut.

Można podać je polane cynamonowym lukrem.

Smacznego!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *