RĘCZNIE ROBIONE

Dekoracyjne poduszki ze ściereczek kuchennych

 

Dziś przedstawiam Wam ekspresowe diy jak można błyskawicznie i tanio „uszyć” (czyt. przerobić) poduszkę dekoracyjną ze ściereczek kuchennych i jednocześnie szybko odmienić swoje wnętrze. Na pomysł stworzenia takiej poduszki wpadałam przy zakupie ściereczek kuchennych w jednej sławnej sieciówce, pomyślałam wtedy:” Hmm… szkoda, że nie ma takich poduszek”. Po czym przyszedł mi pewien pomysł czemu by nie stworzyć jej samemu, przecież mogę przerobić taką ściereczkę na poszewkę na poduszkę.  I tak od pomysłu przystąpiłam do czynu! Kupiłam trzy ściereczki za 15zł, z których powstały dwie poduszki dekoracyjne o wymiarach 45 cm x 45 cm.

A oto cała banalna tajemnica jak to zrobiłam 😉

Moje ściereczki mają wymiar mniej więcej ok. 47-48 cm szerokości i 70 cm długości (pisze mniej więcej bo wymiary każdej są trochę różne). Jedną ze ściereczek przeciełam w połowie długości czyli powstały dwa kawałki o długości 35 cm, jeśli nie są one identycznie długie to nic nie szkodzi, nie będzie tego widać.  Na pozostałych dwóch ściereczkach zaznaczyłam długość 45 cm i złożyłam materiał prawą stroną do prawej strony. Powstała taka zakładka ok 25cm.

Dokładamy uciętą wcześniej połówkę drugiej ściereczki, wszystko zaznaczam sobie szpilkami. 

Mydełkiem krawieckim zaznaczam szerokość poduszki 45 cm i w tym miejscu zszyłam poszewkę w całość. Poszło gładko bo praktycznie szyjecie po lini prostej.

Wywijamy poszewkę na prawą stronę, wkładamy poduszkę. Tak samo zszyłam następną, wykorzystując drugi kawałek uciętego materiału ze ściereczki. 

Tył poduszki

A tu ściereczki z innym wzorem. 

Lubicie takie przeróbki?

My uwielbiamy, czasem cieszą dużo bardziej, niż gotowy kupiony drogi produkt.

A&M

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *